Vitajte na mojej stránke venovanej fotografiám húb

Aby bolo jasné - nie som mykológ, som hubár s fotoaparátom. Takže tento web nemá ambície stať sa Atlasom na určovanie húb. Ak hľadáte niečo také, skúste dobrú stránku www.nahuby.sk.  Okrem toho, že huby rád hľadám a spoznávam, rád ich aj fotím. Hoci musím povedať, že to vôbec nie je ľahké (zväčša málo svetla, často malý vzrast, inokedy priveľa svetla, atď.) - veď pozrite Fotogalériu



    Huby sú veľmi dôležitou zložkou prírody. Spolu s baktériami rozkladajú odumreté zvyšky rastlín a živočíchov na najjednoduchšie minerálne čiastočky. Bez tejto činnosti by bol život na Zemi nemožný, pretože organické látky by sa stále hromadili a vznikol by nedostatok prvkov, ktoré tvoria živú hmotu. Na tejto stránke nenájdete rozdelenie húb na jedlé a nejedlé. Chcem poukázať na to, aké sú naše huby rozmanité a krásne. Pozri aj článok (pdf)

    Oblasť Horného Šariša zaberá približne okresy Bardejov a Svidník, ale zasahuje aj do okr. Stará Ľubovňa a Stropkov. Teda na svojich vychádzkach za hubami navštevujem najmä lesy Čergova, Busova, Ondavskej vrchoviny a Nízke Beskydy.